UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Trochę dziwne to królestwo, takie inne. „Nie z tego świata” — powiedział Pan Jezus. I potem powiedział jeszcze, że po to przyszedł na świat, żeby „dać świadectwo prawdzie„. To znaczy, żeby głosić prawdę; słowami i swoim życiem — prawdę o swoim i naszym Ojcu, prawdę o sobie, prawdę o ludziach.

Na przykład to, że Pan Bóg kocha każdego człowieka, wszystko jedno, czy ten człowiek jest duży, dorosły, czy mały — dziecko jeszcze. I że każdy człowiek będzie szczęśliwy, gdy będzie kochał Pana Boga, gdy będzie należał do Jego królestwa i gdy będzie słuchał Króla — czyli Pana Jezusa. I gdy będzie mówił prawdę, prawdę o Panu Bogu, prawdę o sobie i prawdę o innych ludziach.

Będzie „mówił” prawdę nie tylko słowami, ale całym swoim życiem. Chociaż to trochę trudno zawsze mówić prawdę, ale tak trzeba robić, jeżeli się jest w królestwie Pana Jezusa.

Królestwo to jest „nie z tego świata”, bo ono się tu na Ziemi, dopiero zaczyna. Ono nigdy nie zginie będzie już zawsze. Teraz na Ziemi, i jeszcze bardziej — w Niebie. Już na zawsze.

Pan Bóg jest Królem całego świata. Pan Bóg króluje, pełen majestatu.