PAN JEZUS NIE IDZIE NA URLOP!

Oceny wystawione, już za chwilę świadectwa zostaną rozdane – wakacje rozpoczęte. W wakacje wielu z nas zostawi wszystko. Rozjedziemy się po kraju, a może gdzieś za granicę, by udać się na zasłużony odpoczynek i spędzić czas wolny od obowiązków szkolnych, domach. Nie możemy jednak zapominać, że jesteśmy zawsze ludźmi wierzącymi, nie tylko w roku szkolnym.

PAMIĘTAJ!
Gdy już pojedziesz na zasłużone wakacje. Po dojechaniu na miejsce i zakwaterowaniu, sprawdź gdzie jest najbliższy kościół! Udaj się do niego, by podziękować Panu Bogu za bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku oraz by prosić o spokojne wakacje.
Sprawdź kiedy oprawiana jest niedzielna Msza Święta! – obowiązkowa dla każdego katolika przez cały rok, także w wakacje.

Zacznij dobrze dzień. Zacznij go od modlitwy. Budząc się, niezależnie o której godzinie, podziękuj Panu Bogu za wszystko, czym cię obdarza, za to, że możesz mieć wakacje, za spokojny sen. W końcu poproś Stwórcę, by pozwolił dobrze i po Bożemu przeżyć kolejny dzień urlopu.

Zakończ dobrze dzień. Zakończ go modlitwą. Na zakończenie dnia, oprócz codziennego rachunku sumienia i przeproszenia ze grzechy, podziękuj Panu Bogu za piękny świat, za te wszystkie cudowne miejsca, które w trakcie wypoczynku zobaczyłeś, zwiedziłeś, za naturę, za zabytki. Poproś również o spokojny sen, by wypocząć i mieć siły na przeżycie kolejnego dzień.

Wszędzie gdzie jesteś oglądaj piękny świat, będący dziełem Pana Boga oraz słuchaj odgłosów przyrody. Rozważaj przy tym, jak wspaniały, dobry i wielki jest Stwórca.

Nie marnuj czasu na głupoty! Wolne chwile podczas wakacji to doskonała okazja, by przysiąść nad dobrą książką katolicką, by zgłębić prawdy wiary, życie Pana Jezusa lub świętych. Nie zmarnuj czasu na głupoty, na wpatrywanie się w telewizor czy przewijanie kolejnych stron internetowych lub grania na komórce.

Często czekamy na wakacje z wytęsknieniem. Pragniemy ich, myślimy o nich, chcemy maksymalnie nacieszyć się chwilami wolnymi od obowiązków. Jednak nie zmuszajmy Pana Boga, by w trakcie wakacji musiał na nas czekać. Nie zaniedbujmy swojej relacji z Panem Jezusem tylko dlatego, że akurat przez kilka dni relaksujemy się zamiast chodzić do szkoły.