NADSZEDŁ CZAS OCZEKIWANIA NA BOŻE NARODZENIE

Okres Adwentu, nie jest tylko przygotowaniem do Bożego Narodzenia, ale także przygotowaniem na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale na końcu dziejów. Adwent przypomina, że wszyscy na Niego oczekujemy. Nie wiadomo, kiedy przyjdzie ostatecznie na Ziemię. 

W tym czasie oczekiwania mamy czuwać i czekać. Mamy być zawsze gotowi na spotkanie z Panem Jezusem. Mamy czuwać i modlić się. Czuwać i tęsknić. Czuwać i spodziewać się największej Miłości jaką jest Pan Bóg.

Rozpoczynający się Adwent, może stać się dla nas dobrą okazją do ćwiczenia się w tych dwóch postawach. W jaki sposób możemy je realizować?
– Możemy czuwać na modlitwie osobistej. Znajdźmy ciche miejsce na modlitwę. Niech to będzie modlitwa dłuższa niż zwykle, bardziej skupimy się podczas niej.
– Wyznaczmy sobie czas w ciągu tygodnia, który przeznaczymy na czytanie Pisma Świętego.
– Zaplanujmy tak wolny czas, abyśmy mogli uczestniczyć w Nowennie do Dzieciątka Jezus od 12 grudnia (poniedziałek) do 20 grudnia (wtorek) o godz. 18.00

Okres Adwentu podkreśla tęsknotę za Panem Bogiem. Tęsknić za Nim, to wychodzić na spotkanie z Nim. Tęsknić za Nim, to podejmować poszukiwania, aby Go spotkać. Zastanówmy się czy na co dzień myślimy o Panu Jezusie, czy rozmawiamy z Nim, czy zwierzamy się Jezusowi ze swoich problemów, trudności? Czy Jezus jest dla mnie kimś ważnym? Najważniejszym?…