MISIO ZBYSIO WRACA

Po 30 miesiącach nieobecności wraca misio Zbysio. A co to oznacza? W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, odbywać się będzie losowanie imienia i nazwiska dziecka, które przez cały tydzień zabiera do domy Biblię, aby czytać Ją misiowi Zbysiowi.

Opowieści od samego początku istnienia świata były ulubioną formą wspólnie spędzanego czasu. Całe rodziny siadały wieczorami przy ogniskach, aby wysłuchać różnych historii, opowiadań, legend czy mitów, które miały różny charakter. Czasami dotyczyły rzeczy istotnych jak np. nauka lub przedstawiały sylwetki słynnych bohaterów. Innym razem dotyczyły spraw metafizycznych, religijnych, a czasami miały charakter rozrywkowy. Fascynacja opowieścią trwa nieprzerwanie od pokoleń. Kochają ją dzieci, ale także i dorośli sięgają po nią chętnie, by znowu odnaleźć się w tej cudownej krainie radości i optymizmu.

Tradycja Ustna Pisma Świętego trwała wiele wieków. Ludzie opowiadali sobie wielkie rzeczy, które uczynił Pan Bóg narodowi wybranemu. Także Jezus korzystał z tej formy, nauczając swoich uczniów i wszystkich ludzi w przypowieściach.

Biblia jest pełna bardzo ciekawych i barwnych opowieści, które stają się ulubionymi i pamiętanymi opowieściami przez całe życie. Zaprzyjaźnijmy nasze dzieci z Pismem Świętym. Rozmawiajmy z dzieckiem. To właśnie rodzica rolą jest stworzenia w dziecku świadomości. Możemy w codziennym życiu, w codziennych przygodach odwoływać się do biblijnych postaci i pokazywać dziecku podobieństwo.
Stwórzmy rodzinny zwyczaj opowiadania Biblii. Może to być stała godzina, np. pora przed zasypianiem, stałe specjalne miejsce.
Historia biblijna wprowadzi młodych słuchaczy w świat wiary i chrześcijańskich wartości, a także będzie sprzyjać wyciszeniu i wpisze się w atmosferę pory zasypiania. Każdą z opowiadanych przez nas historii zakończmy krótką modlitwą na dobranoc.

Kierowanie się Pismem Świętym jest bardzo ważne w życiu. To od nas, rodziców, zależy czy dziecko będzie umiało się nim kierować. Jeżeli maluch nauczy się rozpoznawać zło, w przyszłości nie będzie miał problemu z jego unikaniem.