WAKACJE c.d.

Bo tam, gdzie jest twój skarb, tam też będzie twoje serce”

Wszystko zależy od skarbu, który wybiorę. Bo serce pójdzie tam, gdzie jest skarb. I dlatego zastanówmy się co wybierzemy jako skarb.

Jezus wyjaśnia, że są dwa sposoby na „skarbowanie”. Niektórzy próbują gromadzić, nie myślą o potrzebujących. Ich jedyną obsesją jest gromadzenie coraz większej ilości. Jest jeszcze inny sposób „gromadzenia”, który nie polega na gromadzeniu, ale na dzieleniu się dobrami z ubogimi, aby „złożyć skarb w Niebie”, czyli przed Bogiem. Ludzie, którzy pomagają innym – cieszą się rozsądnym życiem, w ten sposób zaspokajają prawdziwe potrzeby. Nie każdy ma bogactwa: pieniądze, majątek, ale ma siłę, dostępny czas. Po prostu podziel się z innymi, z tymi, którzy nie mają i nie posiadają. Jeśli pomagamy potrzebującym, ubogacamy się przed Bogiem. Sprawia to, że wzrastamy i czyni nas bardziej ludzkimi, to znaczy szczęśliwszymi.

Jesteśmy w okresie letnim. Korzystamy z dni wolnych, długo wyczekiwanych swoich wakacji. To dobry czas, aby spokojnie myśleć o naszym życiu, modlić się z większym pokojem w sercu. Okres letni to czas odnowy. Odnawiamy siły fizyczne, odpoczywając fizycznie, kontemplując przyrodę. Odnawiamy siły psychiczne, odpoczywając od codziennego wysiłku i żyjąc z rodziną i przyjaciółmi. Musimy także odnowić się duchowo, skoncentrować nasze serca na prawdziwym centrum człowieka: Bogu. Centrum naszego życia stanowi to, wokół czego nasze życie się kręci lub jest zorganizowane. W odnalezieniu naszego centrum może nam pomóc pytanie: o czym myślimy najbardziej? O czym myślimy przez cały dzień?  Co robimy w naszym codziennym życiu, ile dobrego robimy naszym braciom, zwłaszcza tym, którzy nas potrzebują w swoim codziennym życiu? 

Zapytajmy Chrystusa, czy naprawdę mam Go w centrum mojego serca.
Wybierajmy Jezusa, który otwiera przed nami swoje serce i objawia nam, jak bardzo nas kocha i jak chce, abyśmy z Nim byli i żyli.

Gdzie jest twój Skarb, tam będzie twoje serce.