NA WAKACJE Z MĄDROŚCIĄ

Już są wakacje! W czasie letnim więcej jest możliwości wszelkich zabaw, wycieczek, podróży. Większość dzieci lubi pływać w rzece, jeziorze, w morzu. Lubicie jeździć rowerem po bezdrożach, chodzić w dzikie zakamarki, na grzyby do lasu… A wieczorami bardzo często zapalacie ognisko, aby piec kiełbasę, jabłka, a potem ziemniaki. Wypada więc przypomnieć zasady zachowania się podczas wakacji, aby nikt z was nie doznał przykrości, cierpienia, niebezpieczeństwa, aby wasi rodzice nie martwili się, gdzie są dzieci.

Wakacyjne zasady:

Opowiadamy się rodzicom dokąd idziemy i kiedy wrócimy, nie kąpiemy się w miejscach niedozwolonych, nie palimy ognisk bez dorosłych, nie jeździmy po ruchliwych drogach, nie wchodzimy sami do lasu, nie jemy niedojrzałych owoców, i inne… .
Ten kodeks proszę zapamiętać. Trzeba je wypełniać, aby nie było żadnych nieprzyjemnych zdarzeń w czasie wakacji. Przecież mama i tato, babcia i dziadek nie mogą was pilnować stale. Powoli stajecie się dorośli. Po wakacjach zaś pójdziecie już do następnej klasy.
Pamiętajmy o obowiązku posłuszeństwa względem dorosłych, szczególnie rodziców, dziadków, opiekunów na koloniach, obozach. Nie „zbywajmy” ich życiowego doświadczenia.

Pamiętajmy również rano i wieczorem o modlitwie do Dobrego Boga. Wszędzie możemy znaleźć okazję, aby Mu dziękować. Wakacje są najlepszym czasem, aby bezpośrednio poznać Boga. Jeśli chcemy Go zobaczyć, rozglądajmy się wokół siebie, a ujrzymy Go bawiącego się z kolegami, koleżankami. Patrzmy w przestrzeń, a zobaczymy Go uśmiechniętego w polnych kwiatach, w promieniach opalającego słońca, w lazurowym niebie, w szumie morza, piasku na plaży, na szczycie gór, w uśmiechu dziadków, zatroskaniu rodziców.

Pamiętajmy o Nim szczególnie w niedziele. Nasze kroki skierujmy do kościoła, aby uczestniczyć w Eucharystii i tam podziękować za to wszystko, co otrzymujemy.

W lipcu zapraszam w niedziele na 11.00

Życzę wszystkim radosnego wypoczynku