WIELKI POST

Zaczął się czas pokuty i zastanowienia nad sobą, nad swoimi grzechami, słabościami. Post nas uczy ufać Bogu, dodaje nam duchowych sił i uczy nas jak żyć blisko Boga. A przecież życie z Bogiem jest życiem radosnym i pełnym pokoju. Wzorem Pana Jezusa nie uginajmy się, walczmy o dobro i miłość. Zróbmy sobie postanowienie, może:
– komuś przebaczyć,
– odmówić sobie jakiejś zbytecznej przyjemności,
– a przez ten czas otoczyć kogoś opieką i dobrym słowem.

Prośmy dzisiaj Pana Boga szczególnie o to właśnie, abyśmy wytrwali w swoich postanowieniach, byśmy umieli przyznawać się do swoich słabości, byśmy umieli przyjąć na siebie pokutę, byśmy się nie pogubili na drogach tego świata. Pomagają nam w tym specjalne nabożeństwa. Będzie w kościele odprawiana Droga Krzyżowa, będą Gorzkie Żale, będą też Rekolekcje Wielkopostne. Wszystko po to, abyśmy lepiej zrozumieli, jak wiele zrobił dla nas Pan Jezus, i żebyśmy lepiej wiedzieli, co mamy robić, jak mamy się nawracać.

Dobrze będzie, jeżeli już teraz pomyślimy, jak ułożyć wszystkie zajęcia, żeby mieć czas na pójście do kościoła nie tylko w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, ale i po południu na Gorzkie Żale  o godz. 17.00 zapraszam chociaż raz do udziału w tym nabożeństwie, a także na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30 zapraszam wszystkie dzieci.
To jest bardzo ważne, bo tam nauczymy się, jak się nawracać i jak wierzyć w Ewangelię.